Өстәл теннисы буенча ПОДА (терәк-хәрәкәт аппараты бозылган), ЛИН (интеллектуаль бозылган) затлар арасында традицион «Татарстан Кубогы»

2024 елның 26 августы, дүшәмбе

23-25 август көннәрендә «Саба-Арена» спорт комплексында өстәл теннисы буенча традицион «Татарстан Кубогы» узды. Анда ПОДА (терәк-хәрәкәт аппараты бозылган), ЛИН (интеллектуаль бозылган) затлар катнашты. Кечкенә туп Пермь крае, Башкортостан Республикасы, Адыгея, Саратов, Самара, Оренбург, Курган, Әстерхан, Югра ХМАО, Татарстан вәкилләрен берләштерде. Ярышларның мәртәбәле кунагы булып Европа беренчелеге призеры, Бөтендөнья Универсиадасы призеры, Россия чемпионатларының берничә тапкыр җиңүчесе һәм призеры Сәэъди Исмаилов булды. Әйе, турнирда эссе иде. Ләкин сулыш алуы җиңел иде. Турнир, спорт көрәшләреннән тыш, «Саида» ҖЧҖнең хәйрия акциясе (Җиңү тәме белән чәй эчү) белән үрелеп барды. Медальләр уңышы җыелды. Гомумкоманда зачетында пьедесталның өченче юлы Пермь крае артында. Икенчесен ХМАО Югра алды. Татарстан дружинасы җиңүче булды. «Татарстан Кубогы» өстәл теннисы буенча Бөтенроссия ярышлары" оештыру комитеты Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы җитәкчелегенә, Татарстан Республикасы инвалидлар җәмгыятенә, «Сәида» ҖЧҖенә ярдәмнәре өчен ихлас рәхмәтен белдерә.