"Саба район үзәк хастаханәсе" ДАССУ Сәламәтлек мәктәбе.

2024 елның 10 июле, чәршәмбе

Сәламәтлек мәктәбе кысаларында Шәмәрдән участок хастаханәсенең стационар авырулары өчен "Сәнәгать аэрозольләре йогынтысыннан сулыш органнары авыруларын профилактикалау" темасы буенча лекция укыдылар. Лектор: Татарстан Республикасы Сәламәтлек саклау министрлыгының баш профпатологы, профессор, медицина фәннәре кафедрасы докторы, Россия Сәламәтлек саклау министрлыгының "Казан дәүләт медицина университеты" ЮББ ФДБМУнең хезмәт гигиенасы кафедрасы профессоры, медицина фәннәре докторы - Гарипова Раилә Вәли кызы.

«Республика җәмәгать сәламәтлеге һәм медицина профилактикасы үзәге» ДАССУ даими рәвештә үпкәләрнең хроник обструктив авырулы пациентлар өчен сәламәтлек мәктәбе кысаларында, хроник бронхит, астма белән дәресләр үткәрә. Стационарларда, поликлиникаларда, Сәламәтлек үзәкләрендә, ФАПларда, оешмаларда һәм предприятиеләрдә төркем белән тыңлау өчен сылтамалар бирелә.

Сылтаманы шәфкать туташыннан Латыйпова Айзилә Хәмитовнадан алырга була : Saba.Profkabinet@tatar.ru mail: