2024 елның 13 июне, пәнҗешәмбе

2024 елның 10-13 июнендә Саба-Арена спорт мәктәбенең МБУ базасында «Россиянең киләчәге» программасы кысаларында 16 яшькә кадәрге егетләр һәм кызлар арасында өстәл теннисы буенча «Без бергә» бөтенроссия спорт ярышлары узды. Россиянең 6 төбәгеннән 63 егет һәм 58 кыз катнашты: Татарстан Республикасы, Башкортостан Республикасы, Удмурт Республикасы, Чуваш Республикасы һәм Самар өлкәсе. Егетләр арасындагы турнирның җиңүчесе АБУШАЕВ Ринат (Казан), икенче баскычка ГИБАТОВ Марат (Казан), пьедесталның өченче баскычына Самарадан Александр Горбунов күтәрелде. Кызлар арасында Ижевсктан Софья Ефимова җиңүче булды, пьедесталның икенче санына Софья КАМАШЕВА (Ижевск) күтәрелде. Өченче урын өчен матчта Казаннан Виктория Кириллова дәрәҗә пьедесталына күтәрелде. Безнең спортчылар Ибраһимов Мурат һәм Фәйзетдинова Сафира иң көчле бишлеккә керде. Барыгызга да уңышлар телибез. Яңа очрашуларга кадәр!

ФОТОРЕПОРТАЖ https://disk.yandex.ru/d/gqrFyiP0yIpSUA