Фехтование буенча 1 нче Бөтенроссия (төбәк-ара) турниры «Саба рапирасы»

2024 елның 2 мае, пәнҗешәмбе

Бүген 2024 елның 2 маенда МББМБУ Саба-Арена спорт мәктәбендә фехтование буенча 1 нче Бөтенроссия (төбәк-ара) турниры «Саба рапирасы» старт алды. Безнең ярышларда Россия Федерациясенең 5 төбәгеннән спортчылар катнаша. Татарстан Республикасы, Башкортостан Республикасы, Ырымбур өлкәсе, Самара өлкәсе һәм Свердловск өлкәсе.

Безнең ярышларга хөрмәтле кунаклар килде.

1.Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары-Саба муниципаль районы башкарма комитеты Аппараты җитәкчесе Марат Рәшит улы Кәримов

2. Саба муниципаль районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге җитәкчесе Ирек Рамазан улы Гарипов

3. Саба-Арена спорт мәктәбенең фехтование бүлегенең беренче тренеры, Татарстан Республикасының Атказанган физик культура хезмәткәре фехтование буенча СССР спорт мастеры Эльвира Ханиповна Шагиева

4. Безнең ярышларның спонсорларының берсе, «Гафел» гаилә компаниясен оештыручы Әлим Фиргат улы Галимуллин.

5. Ярышларның баш судьясы, фехтование буенча Россия спорт мастеры Радик Мөдәррис улы Ильясов

Шулай ук бүген безнең белән дөнья чемпионатының бронза призеры, Европа, Россия чемпионы, халыкара класслы спорт мастеры Тимур Фәрит улы Арысланов та бар.

Европа чемпионатының һәм Россия чемпионатының көмеш призеры Россия спорт мастеры Эрнст Халилович Хамзин.

Марат Рәшит улы фехтование буенча югары нәтиҗәләргә ирешкән беренче Саба спортчыларын котлады: фехтование буенча спорт мастерына Кандидат спорт разряды Камолов Камол Баходуровичка бирелә; фехтование буенча беренче спорт разряды Кутдусов Шамил Илнуровичка бирелә.

2013 елда туган һәм аннан яшьрәк шәхси разрядтагы ярышлар нәтиҗәләре

Малайлар:

1 урын - Хуҗәхмәтов Илхан (Башкортстан) (тренеры - Карнухов Андрей Дмитриевич)

2 урын - Болтачев Иван (Самара)

3 урын-Лазовой Семен (Татарстан), Максарев Александр (Самара)

Кызлар:

1 урын-Кряжева Арина(Татарстан) (тренеры - Потапова Регина Ринат кызы)

2 урын - Исмәгыйлова Самина (Татарстан)

3 урын - Исанова Рената (Татарстан), Азизова Софья (Самара)

2010-2012 елгы шәхси разрядтагы ярышлар нәтиҗәләре

Егетләр:

1 урын - Измаилов Самир (Татарстан) (тренеры - Потапова Регина Ринат кызы)