Терлекчелек өлкәсендә җитештерүчәнлекне арттыруның цифрлаштыру һәм яңа ысулларын кертү буенча зональ семинар-киңәшмәсе

2024 елның 22 апреле, дүшәмбе

2024 елның 19 апрелендә Балтач муниципаль районында сыйфатлы, энергия белән тулган азык әзерләү, терлекчелек өлкәсендә җитештерүчәнлекне арттыруның цифрлаштыру һәм яңа ысулларын кертү, югары продуктлы беренче бозауларны үстерүнең, сөт җитештерүнең, терлекләрне ашату һәм үрчетүнең алдынгы технологияләрен кертү буенча технологик процессларны оештыру мәсьәләләре буенча зона семинар-киңәшмәләре узды. Безнең районнан идарә башлыгы, авыл хуҗалыгы идарәсенең терлекчелек буенча консультанты, район дәүләт ветеринария берләшмәсе башлыгы, авыл хуҗалыгы формированиеләре җитәкчеләре һәм зоовет белгечләре катнашты. Чарада Кәримуллин Илнур Маннур улы - "Нырты" АХП ҖЧҖ ферма мөдире Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Рәхмәт хаты белән бүләкләнде .

Тэги: УСХИП