Сәүдә өлкәсендә сатучылар өчен семинар

2024 елның 27 марты, чәршәмбе

Сатучыларга азык-төлек һәм азык-төлек булмаган товарлар, шулай ук алкоголь продукциясе сәүдәсе кагыйдәләренең һәм РФ «Кулланучылар хокукларын яклау турында»гы Законының төп нормалары аңлатылды. Сатыла торган товарларга һәм кулланучылар почмагына бәяләрне рәсмиләштерү кагыйдәләре, сатучы һәм товарлар турында мәҗбүри һәм ышанычлы мәгълүмат булу, оешманың элмә тактасы һәм товарлар турында рус телендә мәгълүмат булу, товарларның яраклылык срокларын һәм саклау шартларын күзәтү турында консультацияләр бирелде.

Кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге мәсьәләләрне хәл итү турында мәгълүмат белән бушлай басма продукция тәкъдим ителде.