өстәл теннисы буенча Халыкара ярышлары

2024 елның 10 марты, якшәмбе

«Саба-Арена» спорт комплексында Татарстан районнарыннан, Россиянең башка төбәкләреннән, Кытай, Белоруссия, Таҗикстаннан 200 дән артык спортчы көч сынаша.

Бүген  өстәл теннисы буенча Халыкара   ярышлар һәм рспублика XХII ачык шәхси-команда беренчелеге башланып китте

“Саба Арена” спорт  комплексында  Татарстан районнарыннан, Россиянең башка  төбәкләреннән, Кытай, Белоруссия, Таҗикстаннан  200 дән артык спортчы көч сынаша.

Татарстан Рәисе  Рөстәм Миннеханов та катнашучыларны сәламләү өчен килде. Ул мондый зур ярышларның Татарстанда үткәрелүен зур дәрәҗә дип белдерде, ә чемпионатның нәкъ менә әтисе Нургали исемен йөртүе икеләтә шатлык дип ассызыклады.

Тулырак: https://saby-rt.ru/news/rayon/rsfsrnyn-atkazangan-urmancysy-oktiabr-revoliuciiase-pocet-bilgese-ordennary-kavalery-nurgali-minnexa