Балалар Сабантуе

2023 елның 21 июне, чәршәмбе

Безнең төбәкнең бай мәдәнияте үсеп килүче буынны тәрбияләү һәм тәрбияләү өчен зур мөмкинлекләр бирә. Һәр халыкның үз традицияләре, уен бәйрәмнәре бар. Зур һәм әһәмиятле бәйрәмнәрнең берсе булып Сабантуй саналган. 18 июньдә Язлы-Арташ мәдәният мөдире традицион балалар бәйрәме "Сабантуй"оештырды. Балалар көч, җитезлек һәм чыдамлык буенча ярыштылар, ярыш характерындагы уеннар уйнадылар һәм милли уеннарда үз осталыкларын күрсәттеләр. "Капчыклар белән көрәш"," Капчыкларда йөгерү"," кем тизрәк үз суларын җиткерә", " бүләкләрне кисү","йомыркаларны кашыкка күчерү". Нәтиҗәдә, барлык катнашучылар да бүләкләр алды. Бәйрәм азагында барысына да тәмле коймаклар һәм татлы ризыклар белән кайнар чәйдән авыз иттеләр.