2023 ел девизы- экологик чиста энергия һәм продукция куллануга күчү аша кулланучыларның хокукларын һәм мөмкинлекләрен киңәйтү

2023 елның 9 марты, пәнҗешәмбе

Дөнья җәмәгатьчелеге тарафыннан ел саен 15 март Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көне билгеләп үтелә. Халыкара кулланучылар оешмалары Федерациясе 2023 елгы Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көне темасын игълан итте кулланучыларның хокукларын һәм мөмкинлекләрен экологик чиста энергия һәм продукция куллануга күчү аша киңәйтү.

Азык-төлек һәм энергиянең бик тиз артуы бөтен дөнья кешеләренә тәэсир итә, нәтиҗәдә, үсеш алган илләрдә миллионлаган кеше фәкыйрьлек чигеннән Түбән тора. Соңгы буын өчен яшәү бәясендәге иң җитди кризис шартларында, энергия дөньясы тәэмин итү һәм климат үзгәрү проблемаларына кискен җавап биргәндә, проблеманы чишү ысулын табарга кирәк.

Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көне кысаларында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгечләре тарафыннан гражданнарны мәгълүматлаштыруга һәм консультацияләүгә юнәлдерелгән чаралар үткәрү, кулланучылар хокукларын яклау турындагы законнарның актуаль аспектларын аңлату, халыкның төрле төркемнәре арасында кулланучыларга практик ярдәм күрсәтү планлаштырыла.

Консультацияләр алу өчен сез һәрвакыт Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органына мөрәҗәгать итә аласыз: 422000, ТР, Арча шәһәре,Банковская урамы, 2а йорт, тел.884366 3-28-93, Балтач районында – 884368 2-44-03, Кукмара районында – 884364 2-60-75, Саба районында – 884362 2-30-84, Теләче районында 884360 2-12-55.