«Балкыш»та очрашу уздырылды

2023 елның 2 марты, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге башлыгы Ләйсән Абдуллина Саба муниципаль районының «Балкыш «халыкка социаль хезмәт күрсәтү комплекслы үзәге» ДАССОда бу үзәктә ял итүчеләр һәм дәваланучылар өчен чара үткәрде.

Күбрәк кешеләр онлайн кибетләр аша кибетләр ясыйлар һәм үзләрен һәм акчаларын ничек сакларга белмичә төрле хезмәтләр өчен түлиләр. Шуңа күрә, хезмәткәр тарафыннан, тыңлаучыларга финанс грамоталылыгы буенча мәгълүмат җиткерелде, территориаль орган практикасыннан мисалларда кулланучылар хокукларын яклау турында закон нормалары аңлатылды. Кулланучылар көн саен очрый торган иң актуаль проблемалар. Шулай ук, әйтик, азык-төлек, техник яктан катлаулы товарлар, аяк киеме, дару препаратлары, медицина эшләнмәләре һәм башка дефектлы товарлар сатып алынса яки сыйфатсыз медицина һәм башка хезмәтләр күрсәтелсә, кулланучының сыйфатлы товар алмашу хокукы, интернет сатып алулар турында нәрсә таләп ителүе турында да сүз барды. Мошенникларның хәйләләренә эләкмәскә һәм башка бик күп нәрсәләр турында киңәшләр бирелгән. Килгән барлык сорауларга тулы җаваплар бирелде.

Чара ахырында кулланучылар өчен файдалы буклетлар таратылды, ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы координаталары һәм «Татарстан кулланучысы хәбәрләре»газетасы таратылды.

Тыңлаучылар хезмәткәркә мондый танып белү мәгълүматы өчен рәхмәт белдерделәр. Алар сөйләгән мәгълүматка зур кызыксыну күрсәттеләр һәм мондый тематик чараларны үткәрүнең мөһимлеге һәм практик әһәмияте билгеләнде.