Явлаштау авыл җирлегендә халык җыены.

2023 елның 8 феврале, чәршәмбе

7 февраль  көнне Явлаштау авыл җирлегендә халык җыены булып узды.  Җыелыш башында  «Татмедиа»АҖ  һәм  «Саба дулкыннары» АҖ әзерләгән видеоматериаллар каралды. Көн тәртибендә түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. Участок полиция хезмәткәре Хабибуллин Фәнил Фоат улы чыгышы.

2. Янгынга каршы күзәтчелек бүлеге җитәкчесе Галимуллин Айнур Рифкат улы чыгышы

3. Урман хуҗалыгы участковые Зиннатуллин Илгиз Альберт улы  чыгышы.

4. Сабадагы «Россельхозбанк» өстәмә офис җитәкчесе Билалова Рәзинә Кашафетдин кызы  чыгышы.

5. 2022 елдагы эшчәнлек нәтиҗәләре һәм 2023 елда эшне камилләштерү планнары буенча җирлек территориясендәге муниципаль учреждениеләр (мәгариф, мәдәният, медицина, спорт, социаль тәэминат һ.б.) хисабы.

6. Явлаштау авыл җирлеге советының 2022 нче елга отчеты һәм 2023 елга планнары

7. Узган елгы отчет җыенында халыкның биргән сораулары, тәкъдимнәрнең үтәлеше һәм 2021 елга халыктан сораулар

Җыенны йомгаклап Саба муниципаль районы Башкарма комитет җитәкчесенең инвестицион үсеш һәм эшкуарлыкка ярдәм итү буенча урынбасары Кутдусов И.И. чыгыш ясады. Ул авыл җирлегендәге авыл хуҗалыгы предприятиеләре, КФХ-ларның яхшы эшчәнлекләрен билгеләп үтте .  Муниципаль район территориясендә максатчан программаларның гамәлгә ашырылуы, районда икътисадый, демографик һәм иҗтимагый-сәяси вәзгыять, 2022 елда башкарылган эшләр һәм 2023 елга планнар турында сөйләде.