Саба районында күргәзмә-презентация

2023 елның 31 гыйнвары, сишәмбе

Саба районының «Камырбатыр " пекарнясы сәүдә объектларының берсендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлеге белгечләре тарафыннан «Камырбатыр»ҖЧҖ чыгара торган он продукциясенең күргәзмә-презентациясе оештырылды. Күргәзмәнең төп максатлары-район территориясендә җитештерелә торган продукцияне кулланучылар базарына чыгару өчен шартлар тудыру, шулай ук предприятиеләр эшчәнлеген популярлаштыру һәм товар җитештерүчеләр һәм кулланучылар арасында туры элемтәләр урнаштыру.

Презентация барышында он продукциясенең киң ассортименты тәкъдим ителде: пироглар, тортлар, чәк-чәк, бал торты, штукный күмәч эшләнмәләре, кондитер эшләнмәләре һәм башкалар.

Күргәзмәне үткәрү вакытында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре җирле продукциянең өстенлеге турында сөйләделәр: чималның натуральлеге, сыйфаты, яңалыгы турында. Концепциянең нигезләре – кулланучылар хокукларын яклау бирелде. Товар һәм җитештерүче турында нинди мәгълүматның сатып алучыларга тәкъдим ителүенә, товарларның билгеләнгән таләпләргә туры килүе нинди документлар белән раслануына аерым игътибар бирелде.

Шулай ук хезмәткәрләр катнашучыларны ТР Дәүләт алкоголь инспекциясе вәкаләтләре белән таныштырдылар, мәгълүмати буклетлар тараттылар.