ПСН буенча салым суммасын түләү

2022 елның 25 ноябре, җомга

Игътибар итегез, ПСН буенча салым суммасын түләүнең соңгы срогы җитә.

Патентның түләү вакыты патент срогына бәйле.

6 айга кадәр булган Патент патент срогы эчендә түләнергә мөмкин.

Патент 6-12 ай өчен ике түләү белән түләгез-патент башланганнан соң 90 календарь көн эчендә 1/3 һәм патент бетү вакытыннан соң 2/3.

Бер үк вакытта ПСН куллануга бәйле рәвештә түләнә торган салым суммасы мәҗбүри пенсия иминиятләштерүенә, вакытлыча эшкә сәләтсез булган очракта һәм ана булу сәбәпле мәҗбүри социаль иминиятләштерүгә, мәҗбүри медицина иминиятләштерүенә, производстводагы бәхетсезлек очракларыннан һәм профессиональ авырулардан мәҗбүри социаль иминиятләштерүгә (исәпләнгән суммалар чикләрендә) мәҗбүри взнослар суммасына кими дип хәбәр итәбез.бу салым чоры.

Моның өчен ПСН буенча салым суммасын ПСН кулланучыга салым түләүче сыйфатында исәпкә кую урыны буенча салым органына ПСН (белдерү формасы Россия Федераль салым хезмәтенең 26.03.2021 N Е-7-3/218@боерыгы белән расланган) ПСН буенча салым суммасын киметү турында хәбәр җибәрергә кирәк.

Шулай ук бирелгән патентның гамәлдә булу срогын озайту каралмаган дип хәбәр итәбез. ПСН куллануны дәвам иткән очракта һәм 2023 елда шәхси эшмәкәргә, ПСН куллана башлаганчы, 10 көннән дә соңга калмыйча, ягъни 19.12.2022 елга кадәр, салым органына патент алу өчен гариза бирергә кирәк.