Саба районы сатучылары өчен укулар

2022 елның 9 ноябре, чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгече Б.З. Фазлыев сәүдә объектында (Саба районы) сатучылар өчен сәүдә кагыйдәләрен үтәү буенча укулар уздырды.

Чара барышында Кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә мөнәсәбәтләрне җайга сала торган закон һәм норматив актлар турында мәгълүмат бирелде: «кулланучылар хокукларын яклау турында» 07.02.1992 ел, №2300-1 Россия Федерациясе Законының, Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 31.12.2020 ел, № 2463 карары белән расланган сәүдә кагыйдәләренең төп нигезләмәләре.

Сатыла торган товарларга һәм кулланучының почмагына бәя белешмәләрен рәсмиләштерү кагыйдәләре, сатучы турында һәм товарлар турында мәҗбүри һәм ышанычлы мәгълүматның булуы, оешманың билгесе һәм товарлар турында рус телендә мәгълүмат булу, алкогольле продукцияне сату кагыйдәләре турында нәкъ менә консультация бирелде.