«Россия спортының Циффрлы трансформациясе-2022» II Бөтенроссия конкурсы

2022 елның 23 октябре, якшәмбе

21 октябрьдә Мәскәүдә «Россия бүген» Халыкара мультимедиа матбугат үзәге сәхнәсендә «Россия спортының Циффрлы трансформациясе-2022» II Бөтенроссия конкурсы нәтиҗәләре игълан ителде.Татарстан Республикасы спорт министрлыгы «Физик культура һәм спорт белән идарә итүнең иң яхшы төбәк органы» номинациясендә җиңүче булды.

«Россия спортын Цифрлы трансформацияләү-2022» II Бөтенроссия конкурсы номинацияләренең финалистлары- «САБА-АРЕНА» спорт мәктәбе, ТР Хоккей федерациясе.

Финал этабында «Иң яхшы тренер» номинациясендә «САБА-АРЕНА" спорт мәктәбе тренеры Еатерина Ищенко һәм Татарстан Республикасы Яшел Үзән районы 3 нче спорт мәктәбе тренеры Дмитрий Кондратьев катнашты.

Бу безнең уртак җиңүебез! Һәр тренерга, спортчыга һәм «САБА-АРЕНА» ның әти-әнисенә чын күңелдән рәхмәт әйтәбез. Шундый бердәм команда булуыбыз өчен рәхмәт. «Минем спорт» АИС да эшне шул рухта дәвам итәрбез һәм киләсе елда сәхнәдә безнең мәктәптән күбрәк җиңүчеләр торыр дип ышанабыз. Спортта да, циффрлаштыруда да бернинди үзгәрешләр куркыныч түгел. Сезгә уңышлар һәм чәчәк ату! Барыгызга да алга таба да уңышлар, зур җиңүләр һәм зур планнар телибез!