Үз хокукларыңны яклау өчен аларны белергә кирәк

2022 елның 13 мае, җомга

Үз хокукларын яклау өчен һәркем сыйфатсыз хезмәт күрсәтү яки гарантия йөкләмәләрен бозу белән очрашкандыр, мөгаен — мондый вәзгыятькә эләгеп, аларны белергә кирәк, күпләр шикаятьне кая мөрәҗәгать итәргә, ничек дөрес язарга кирәклеген белми. Кулланучылар хокукларын яклау турындагы законнарны киң колачлы пропагандалауны тәэмин итү, кулланучылар мәгарифе мәсьәләләренә игътибар җәлеп итү максатыннан, даими нигездә гражданнарны кабул итү зарур.

Шулай итеп, 2022 елның 12 маенда Саба муниципаль районы Арташ авыл җирлегендә яшәүчеләр өчен Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Булат Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контроль – инспекция бүлеге консультанты Азат Хәлилов әлеге җирлектә яшәүчеләр өчен күчмә кабул итү үткәрде.

Кабул итү барышында гражданнарга «кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы, шул исәптән РФ Хөкүмәтенең 2020 елның 31 декабрендәге 2463 номерлы карары белән расланган ваклап сату-алу килешүе буенча товарлар сату кагыйдәләре нигезендә үз хокукларын тормышка ашыру тәртибе аңлатылды.