Саба районының Шәмәрдән авылында чираттагы очрашу

2022 елның 21 феврале, дүшәмбе

Арча территориаль органы хезмәткәрләре кулланучылар хокукларын яклауга кагылышлы мәсьәләләрне даими яктыртып, гражданнарны күчмә кабул итүләр үткәрә. Чираттагы очрашу 2022 нче елның 9 нчы февралендә Саба муниципаль районының Шәмәрдән авылында узды. Гражданнарны Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Булат Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контроль – инспекция бүлеге консультанты Азат Хәлилов кабул итте.
    Муниципаль берәмлек территориясендә кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләрендә төп юнәлеш-кулланучыларның законлы хокукларын тормышка ашыру өчен уңай шартлар тудыру, шулай ук аларның үтәлешен тәэмин итү. Кулланучылар базарында хокук бозуларны кисәтү һәм кисәтү иң нәтиҗәле ысул булып тора.
Кабул итү барышында халыкка «кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы нигезендә үз хокукларын тормышка ашыру тәртибе, шул исәптән, РФ Хөкүмәтенең 31.12.2020 ел, №2463 карары белән расланган Товарларның аерым төрләрен сату кагыйдәләре аңлатылды. Территориаль орган тәҗрибәсеннән мисаллар китерелде.