Салым һәм җыемнар буенча бурычларны киметү буенча ведомствоара комиссия утырышы

2021 елның 20 августы, җомга

20 август район Прокуратурасы бинасында салым һәм җыемнар буенча бурычларны киметү буенча ведомствоара комиссия утырышы булып узды. Комиссия прокуратура, башкарма комитет, финанс-бюджет палатасы, салым инспекциясе, суд приставлары хезмәте, полиция, социаль иминият фонды вэкиллэре составында даими рэвештэ эшен алып бара. Бу конне салым һәм җыемнар буенча бурычлары булган 29 юридик зат чакырылып, аларнын анлатмалары тынланды. Эжэтлэр 53 млн.сум кулэмендэ теркэлде, шунын 6 млн.300е - физик затлар кеременә салым (НДФЛ). НДФЛ буенча эжэтлэре булган 19 житэкче белэн, хезмэт хакларын вакытында тулэу буенча да энгэмэ алып барылды. 7 оешма прокуратурадан повестка алу белэн 9 млн.сумнан артык акчалар керттелэр. 6 оешма комиссия утырышына килмэде, икесенен адресын hэм житэкчелэрен табырга мөмкинлекләр юк иде. Алар белэн эшне алга таба хокук саклау органнары дэвам итэчэк. Ел башыннан эжэтлэрнен киму тенденциясе кузэтелэ.