Саба районы Сатыш авыл җирлегендә гражданнарны кабул итү

2021 елның 17 мае, дүшәмбе

Кулланучылар хокуклары объектив рәвештә гражданинның иң кирәкле хокукларыннан берсе булып тора, алар көн саен кибетләрдән товарлар сатып алып, эшләр башкаруга яки хезмәтләр күрсәтүгә заказ биреп, файдалана.

Әмма күпләр әлеге хокукларны һәм аларны яклау гарантияләрен нәтиҗәле гамәлгә ашыруны тәэмин итә торган кирәкле хокукый аларны белми. Гади гражданин үз хокукларының чынбарлыгына ышансын өчен, ул аларны яклауга басарга һәм моны эшләргә өйрәнсен өчен, бу хокукларны гамәлгә ашыруның һәр мисаллары өчен көндәлек, ачык һәм ачык булырга кирәк. Һәм менә монда гражданнарны күчмә кабул итүләргә ничек ярамый.

Шулай итеп, 2021 елның 12 маенда Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы Саба муниципаль районы Сатыш авыл җирлегендә яшәүчеләр өчен Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Булат Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контроль – инспекция бүлеге консультанты Азат Хәлилов аша, Саба муниципаль районы Сатыш авыл җирлеге башлыгы Фаил Шәфигуллин катнашында шушы җирлектә яшәүчеләр өчен күчмә кабул итү үткәрде. Авыл халкы кулланучының төп хокуклары һәм кулланучылар базарында хокук бозуларга бәйле проблемаларны хәл итү тәртибе белән таныштылар.

ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы