2006 нчы елда туган һәм аннан яшьрәк яшүсмерләр арасында баскетбол буенча Саба муниципаль районы беренчелеге

2021 елның 7 мае, җомга

2021 нче елның 6 нчы маенда Тимершык урта мәктәбе базасында 2006 нчы елгы һәм аннан яшьрәк егетләр арасында баскетбол буенча Саба муниципаль районы Беренчелеге булып узды. Ярышларда 8 команда катнашты: Эзмә, Шыңар урта мәктәбе, Килдебәк урта мәктәбе, Лесхоз урта мәктәбе, Шәмәрдән лицее һәм "Сабантуй"спорт мәктәбенең өч командасы. Ярышлар киеренке һәм киеренке көрәштә узды, балалар бер-берсе белән азарт белән көрәштеләр, җитезлек һәм тизлек, чыдамлык һәм команда рухын күрсәттеләр. Бер генә команда да көрәштән башка күзлек бирергә теләмәде. Ярыш нәтиҗәләре буенча урыннар түбәндәгечә бүленде:: 1 урын - "Сабантуй-1" командасы" 2 урын-Лесхоз мәктәбе 3 урын-"Сабантуй-2". Җиңүчеләр һәм призерлар кубок, грамота һәм акчалата призлар белән бүләкләнде.