Саба районыннан яшь гаилә торак алу өчен дәүләт ярдәме алды

2021 елның 6 апреле, сишәмбе

Саба районы хакимиятендә яшь гаиләгә дәүләт ярдәме алу өчен сертификат тапшыру тантанасы узды. Быел дәүләт ярдәмен Әгъләмҗановлар гаиләсе алды. Сертификатны Саба районы башлыгы урынбасары Закирҗанов Расих Рәхимҗан улы тапшырды. Гаилә фатир алу өчен дәүләт ярдәме алды. "Яшь гаиләләрне торак белән тәэмин итү" ярдәмче программасы кысаларында Саба муниципаль районында яшь гаиләләргә торак шартларын яхшыртуда ярдәм итү буенча эш алып барыла. Социаль ипотека программасында катнашу өчен» Яшь гаилә " кирәк: 1. Исәпкә кую өчен теркәлү урыны буенча Башкарма комитетка мөрәҗәгать итәргә. Кирәкле документлар исемлеге (11 биттә) ТР хокукый мәгълүмат сайтында: https://pravo.tatarstan.ru/npa_kabmin/post/?npa_id=605171 2. гаилә исәп-хисап эшен ачуга, баланска 1 мең сум акча кертергә; 3. Җыелма реестрга кертелгәннән соң, килешү төзү өчен, ДТФның тиешле төбәкара вәкиллегенә мөрәҗәгать итәргә.