Саба районы Олы Шыңар авыл җирлегендә гражданнарны күчмә кабул итү

2021 елның 11 феврале, пәнҗешәмбе

Арча территориаль органы хезмәткәрләре кулланучылар хокукларын яклауга кагылышлы мәсьәләләрне даими яктыртып, гражданнарны күчмә кабул итүләр үткәрә.

Шулай итеп, чираттагы очрашу 2021 елның 9 февралендә Саба муниципаль районының Олы Шыңар авыл җирлегендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Булат Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контроль – инспекция бүлеге консультанты Азат Хәлилов аша узды.

Кабул итүнең максаты-кулланучылар базары өлкәсендәге законнар мәсьәләләре буенча халыкка мәгълүмат бирү дәрәҗәсен арттыру, кулланучылар базарында үз-үзеңне мөстәкыйль һәм грамоталы тотуның тотрыклы күнекмәләрен формалаштыру иде.

Барлык кызыксынган гражданнар ТР Дәүләт алкоголь инспекциясе белгечләреннән сыйфатсыз товар белән килеп туган очракта кулланучы буларак үз хокукларын ничек якларга кирәклеге турында тулы аңлатмалар һәм кыйммәтле киңәшләр ала алдылар.