Татарстан Республикасы территориясендә метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында Консультация-кисәтү

2021 елның 16 гыйнвары, шимбә

Хөрмәтле гражданнар! "Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә - тирә мохитне күзәтү идарәсе" ФДБУНӘН килде:

Метеорологик күренешләрнең интенсивлыгы турында Консультация-кисәтү

18 сәгатьтән. 16 гыйнварда 06 сәгатькә кадәр. 17 гыйнвар 2021 ел.

Татарстан Республикасы территориясендә 17 гыйнварда төнлә урыны белән буран, көчәйгәндә секундына 16 метрга кадәр көчле җил, юлларда кар көртләре саклана.

Татарстан Республикасы буенча Русия ГТХМ Баш идарәсе киңәш итә:

Буранлы:

Аяк киеме булырга тиеш маленькользящей һәм уңайлы. Сак булыгыз, тигезсезлекне исәпкә алып, бөтен табанга басыгыз. Өлкән кешеләргә трость белән резин Дәүләт Советы яки заостренными шипами белән махсус таяк кулланырга киңәш ителә.

Актив ял итәргә яратучыларга үзләре белән төзек элемтә чаралары, навигация приборлары булырга киңәш ителә. Күреме начарайган очракта, җирлектәге ориентацияне югалтмас өчен, чаралар күрергә кирәк.