"Күңелле стартлар" дип исемләнгән Яңа ел спорт бәйрәме

2021 елның 6 гыйнвары, чәршәмбе

2021 нче елның 5 нче гыйнварында «САБА-АРЕНА «урта мәктәбендә тәрбияләнүчеләр өчен» Күңелле стартлар «дип исемләнгән Яңа ел спорт бәйрәме үткәрелде. Ул, һичшиксез, Яңа Елның иң мөһим вакыйгаларының берсе булды һәм югары оештыру дәрәҗәсендә узды.
Бәйрәмне мәктәп администрациясе белән берлектә спорт төрләре буенча тренерлар оештырды. Мәктәпнең холлы Яңа ел плакатлары, кар бөртекләре, гирляндалар һәм матур чыршы белән бизәлгән иде. Яңа ел әкияте балаларны Яңа ел тылсымы дөньясына алып килде, залны бәхетле елмаюлар белән тутырды. Утлардагы балкып торган чыршылар, Гаянов Рәсүл, Галимҗанова Лиана, Сафина Лиана, Насибуллина Анжелина, Фатыйхова Чулпан, Зарипова Ләйсән башкаруындагы җырлар һәм биюләр могҗиза һәм Тылсым атмосферасы тудырды.
Яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге начальнигы Ирек Рамазан улы Гариповның визиты бәйрәмнең якты мизгеле булды. Ул балаларны, тренерларны, ата-аналарны һәм кунакларны Яңа ел белән котлады һәм тренерларны Рәхмәт хатлары белән бүләкләде. Зарипова Г.Х., Закиров Д. р., Ищенко Е. С., Шәмсетдинова И. и. ГТО Бөтенроссия физкультура-спорт комплексы Алтын билгесен алдылар. Күңелле стартлар балаларга онытылмаслык тәэсирләр һәм күтәренке кәеф бүләк итте. Бәйрәм бик күңелле үтте! Барлык җиңүчеләр һәм призерлар мактау грамоталары һәм призлар белән бүләкләнде. Мәктәп администрациясе киләсе елда бәйрәм оештырырга вәгъдә бирде һәм барысына да сәламәтлек, бәхет, 2021 елда ярышларда уңышлы чыгыш ясауларын теләде.
«Күңелле стартлар» нәтиҗәләре буенча беренче урынны бадминтон бүлеге, икенче урынны фехтование бүлеге, өченче урынны – өстәл теннисы бүлеге яулады.