Атказанган спорт мастеры, Гагарин Кубогы 2018 иясе Артем Лукоянов призына 2011-2012 елгы малайлар арасында хоккей буенча яңа ел турниры

2020 елның 28 декабре, дүшәмбе

2020 елның 24-25 декабрендә Теләче авылында атказанган спорт мастеры, Гагарин Кубогы 2018 иясе Артем Лукоянов призына 2011-2012 елгы малайлар арасында хоккей буенча яңа ел турниры булып узды. Барлыгы 6 команда катнашты: Мари-Төрек Республикасының «Восток» командасы, Марий Эл Республикасының «Пестрецы», Питрәчнең«Тимерхан» командалары.Байлар Сабасы «» Армада«, Теләче,» Арктика«, Буа,» Торнадо", Теләче.
Финалга 4 команда чыкты:» Питрәч«,» Арктика«, Буа, Теләче,» Тимерхан". Байлар Сабасы Штп.
«Олимп» МБУ тәрбияләнүчеләре лаеклы уен күрсәттеләр һәм 1 урынны яуладылар, 2 урынны Теләче командасы, 3 урынны Питрәч авылы «Армада» командасы, 4 урынны «Арктика» Буа шәһәре, 5 урынны Мари-Эл, 6 урынны Теләче «Торнадо» командасы алды.
Командалар өч дәрәҗә медальләр, Кубок, призлар, акчалата бүләкләр белән бүләкләнделәр.
Әхтәмҗанов Ренас финал матчында иң яхшы капкачы дип танылды.
Балаларны һәм аларның тренеры Имаиев Айдар Равхатовичны котлыйбыз.
Сәламәтлек һәм яңа җиңүләр телибез!!!