Паспорт тапшыру

2020 елның 12 декабре, шимбә

Бүген, 2020 елның 12 декабрендә, Россия Федерациясе Конституциясе көнен-Россия дәүләтенең иң истәлекле даталарының берсе буларак билгеләп үтәләр. Бу көнне 1993 елда бөтенхалык тавыш бирү юлы белән Россия Федерациясе Конституциясе кабул ителде.

Саба җирле Яшь Гвардиясе, Саба муниципаль районы Башкарма комитетының яшьләр эшләре һәм спорт бүлеге, Россия Эчке эшләр министрлыгының Саба районы миграция мәсьәләләре буенча бүлеге белән берлектә, 14 яше тулган гражданнарга Россия Конституциясе көне уңаеннан паспортлар тапшырды.

Тапшыру санитар-эпидемиологик нормаларның барлык кагыйдәләрен үтәү белән узды. Саба муниципаль районының 6 кешесе Россия Федерациясе гражданы паспортларын алды. Кунаклар аларга укуларында һәм җәмәгать эшләрендә уңышлар теләделәр.