Татарстан Росреестры: Чикләү чаралары гамәлдә булган шартларда дәүләт мәгълүмат фондыннан мәгълүматны ничек алырга

2020 елның 30 ноябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе җир төзелеше үткәрү нәтиҗәсендә алынган дәүләт фондыннан документлар бирү буенча дәүләт хезмәте күрсәтә. Барыннан да ешрак җирләрне инвентаризацияләү материаллары һәм 2009 елга кадәр әзерләнгән җир кишәрлекләренә җир төзелеше эшләре  (законнар үзгәрүгә бәйле рәвештә, 2009 елдан җир кишәрлекләре чикләрен билгеләү өчен ызанлау планнары әзерләнә) соратып алына. Көн саен Идарә тарафыннан  хезмәт күрсәтү белән  кызыксынган затларның йөздән артык гаризасы карала.

Әлеге хезмәт җир участогының урнашу урыны буенча күрсәтелә, ягъни моның өчен тиешле территориаль бүлеккә мөрәҗәгать итәргә кирәк. Казанда, мәсәлән, дәүләт мәгълүмат фондыннан мәгълүматны шәхси мөрәҗәгать иткәндә түбәндәге адрес буенча алырга мөмкин. Авангардная, 74, подъезд 7, яки почта буенча, шул исәптән электрон почта буенча GFDZ_RT16@rosreestr.org моннан тыш, Казанда әлеге хезмәт экстрориториаль принцип буенча да күрсәтелә, ягъни республиканың теләсә кайсы районында урнашкан җир кишәрлеге буенча мәгълүмат соратып алырга мөмкин.

Бүгенге көндә республикада коронавирус йогышлы авыруы таралуны булдырмау максатыннан махсус санитар-эпидемиологик режим кертелүгә бәйле рәвештә, Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе гариза бирүчеләргә почта аша, шул исәптән электрон почта аша, шулай ук Казан шәһәре, Авангард урамы, 74нче йорт , 7нче подъезд адресы буенча һәм тиешле территориаль бүлектә урнаштырылган корреспонденция өчен махсус бокс аша гаризалар бирүгә өстенлек бирергә тәкъдим итә. Алга таба аны караганда әзерләнгән документ кызыксынган затка белдерү кәгазе белән заказлы хат җибәреләчәк.
Дәүләт хезмәте күрсәтү регламенты нигезендә, шәхси мөрәҗәгатьтә гариза Идарә тарафыннан 3 эш көне эчендә, почта аша мөрәҗәгать иткән очракта-15 көн эчендә, гариза алынган көннән соң карала. Шул ук вакытта җир төзелеше турындагы мәгълүматлар фонды материаллары барлык кызыксынучы затларга бушлай бирелә.

Җир төзелеше турындагы мәгълүматларны дәүләт фонды документларын файдалануга тапшыру турында өстәмә мәгълүмат белән Росреестрның Татарстан Республикасы идарәсе сайтында танышырга мөмкин www.rosreestr.tatarstan.ru (эшчәнлек > кадастр исәбе > җир төзелеше һәм дәүләт мониторингы > "җир төзелеше үткәрү нәтиҗәсендә алынган мәгълүматларның дәүләт фондыннан алынуы"өстәмә битендә).

Сораулар туганда 255-24-55, 255-24-08 (доб.) телефоннарына мөрәҗәгать итәргә мөмкин.1820, 1506).

ММЧ өчен контактлар

Татарстан Росреестры матбугат хезмәте