Татарстан Республикасы территориясендә метеорологик күренешләрнең киеренкелеге турында Консультация-кисәтү

2020 елның 26 сентябре, шимбә

Татарстан Республикасы территориясендә метеорологик күренешләрнең киеренкелеге турында Консультация-кисәтү
Хөрмәтле гражданнар! "Татарстан Республикасы Гидрометеорология һәм әйләнә - тирә мохитне күзәтү идарәсе" ФДБУ хәбәр итә:

Метеорологик күренешләрнең киеренкелеге турында Консультация-кисәтү

2020 елның 27 сентябре 00 сәгатьтән башлап 9 сәгатькә кадәр

Татарстан Республикасы территориясендә 2020 елның 27 сентябрендә төнлә һәм иртән урыны белән -2 гә кадәр салкыннар көтелә

Россия ГТХМның Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсе киңәш итә:

Туфрак өслегенә кырау төшү сәбәпле, авыл хуҗалыгы культураларының - чәчәкләрнең һәм җимешле сөякле һәм көнбагыш культураларының һәм җылылык яратучы үсемлекләрнең зарарлану һәм һәлак булу куркынычы арта. Белгечләр үсентеләрне яклау буенча чаралар күрергә киңәш итә. Үсемлекләрне кыраулардан саклау өчен аларны полимер пленка, тукылмаган материал (спанбонд), салам белән капларга кирәк.

Яшь үсентеләрне туңдырудан коткару өчен бакчачылар тарафыннан еш кулланыла торган һәм иң нәтиҗәле ысул булып үсемлекләрне каплау тора. Материал аз җылылык үткәрүчәнлеккә ия булырга тиеш .

Фаразланган һава шартлары аркасында, җылыту мичләрен һәм газ җиһазларын кулланган вакытта янгын куркынычсызлыгы кагыйдәләрен үтәмәүгә бәйле техноген янгыннар барлыкка килү ихтималы бар.

Суык тиюне булдырмас өчен балаларга һәм йорт хайваннарына урамда озак йөрмәскә кирәк.

Теләсә нинди бәла-каза очрагында сез һәрвакыт ашыгыч хезмәтләрне чакыруның бердәм номерына - "112" номерына мөрәҗәгать итә аласыз. Шалтыратулар тәүлек буе һәм шәһәр һәм мобиль телефоннардан бушлай кабул ителә.

Россия ГТХМ ТР буенча Баш идарәсенең "ышаныч телефоны " 8 (843) 227-46-96