Исегездә тотыгыз, закон сезнең якта

2020 елның 14 августы, җомга

Күбесе барлык злоупотреблений бара,чөнки кешеләр белми, үз хокукларын, түгел информированы турында сөйләде, аларны ничек якларга. Бу күренешләргә каршы ничек тә булса көрәшү өчен кулланучылар хокукларын яклау Турында федераль статуска ия Закон бар. Ул товарлар кулланучының һәм хезмәт күрсәтүчеләрнең үзара мөнәсәбәтләрен җайга сала, шулай ук бу хезмәттәшлектә булган хокукларның асылын җентекләп ачып бирә. Кулланучылар белән эшләү, иң беренче чиратта, аларны агартуга, закон тарафыннан бирелгән хокуклар, гарантияләр һәм яклау ысуллары белән танышуга юнәлдерелергә тиеш.

Шулай итеп, 2020 елның 14 августында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Булат Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контроль – инспекция бүлеге консультанты Азат Хәлилов аша, Саба муниципаль районы Олы Нырты авыл җирлеге башлыгы Сәфәргалиев Рафис Зөфәр улы катнашында Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы Олы Нырты авыл җирлегендә гражданнарны күчмә кабул итү үткәрелде.

Кабул итү барышында гражданнарга «кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы нигезендә үз хокукларын тормышка ашыру тәртибе, шул исәптән РФ Хөкүмәтенең 19.01.1998 ел, №55 карары белән расланган Товарларның аерым төрләрен сату кагыйдәләре аңлатылды.

Әгәр сезнең Кулланучы буларак хокукларыгыз бозылган икән, мөстәкыйль рәвештә эшләргә ашыкмагыз. Закон нечкәлекләрен белмәү уңай нәтиҗә булмауга китерергә мөмкин. Түгел выясняйте белән мөнәсәбәтләр сатучы яки Башкаручы эш телдән һәм исегездә тотыгыз, закон сезнең якта.