Татарстан Росреестры Иҗтимагый советның яңа составын формалаштыра

2020 елның 5 феврале, чәршәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе Иҗтимагый Совет составының гамәлдә булу срогы тәмамлануга бәйле рәвештә яңа состав формалаштыру турында игълан итә.

Иҗтимагый совет составы " Россия Федерациясендә иҗтимагый контроль нигезләре турында» 21 июль, 2014 ел, № 122-ФЗ Федераль закон, Россия Федерациясе Хөкүмәтенең 2005 елның 2 августындагы карары нигезендә төзелә. №481 «Россия Федерациясе Хөкүмәте, федераль хезмәтләр һәм федераль агентлыклар, шулай ук федераль хезмәтләр һәм федераль агентлыклар каршында җитәкчелек итә торган иҗтимагый советлар төзү тәртибе турында».

Идарәнең иҗтимагый советы әгъзасы булып унсигез яшькә җиткән Россия Федерациясе гражданы була ала, шул ук вакытта аның составына керә ала:

1) Татарстан Республикасы Иҗтимагый палатасы әгъзалары,

2) иҗтимагый берләшмәләр һәм башка дәүләтнеке булмаган коммерцияле булмаган оешмалар вәкилләре.

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсенең Иҗтимагый совет составына кандидатларны тәкъдим итүче иҗтимагый берләшмәләрдән, коммерцияле булмаган оешмалардан 2020 елның 1 мартына кадәр түбәндәге электрон почта адресына гаризалар кабул итә: <url> rosreestr.org к

Конкурска тапшырыла торган документларның комплектлылыгына карата таләпләр:

1) Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе җитәкчесе исеменә Иҗтимагый Совет әгъзасына кандидатның Иҗтимагый совет эшендә катнашу ризалыгы һәм кандидатның шәхси мәгълүматларын эшкәртүгә ризалык турында гаризасы;

2) кандидатның хезмәт һәм иҗтимагый эшчәнлеге күрсәтелгән анкета.