2019 елның 8 декабре, якшәмбе

Вафирә Гыйззәтуллина исемендәге балалар һәм яшүсмерләр иҗаты республика конкурсы.  8 декабрь көнне Казан шәһәре Вахитов районының 26-нчы номерлы балалар сәнгать мәктәбендә Вафирә Гыйззәтуллина исемендәге VII Республика балалар һәм яшүсмерләр иҗаты конкурсы булып узды. Конкурс РСФСРның Атказанган һәм Татарстанның халык артисткасы В.М. Гыйззәтуллина истәлегенә һәм иҗатына багышланган иде. Анда Саба сәнгать мәктәбенең Шәмәрдән филиалының вокал бүлеге укучылары Минһаҗева С.һәм Галимҗанова к. катнашты. Аксанова Л.М.).  Конкурс нәтиҗәләре: - Галимҗанова Камилә-1 дәрәҗә Лауреат; - Минһаҗева Сөмбел-2 дәрәҗә лауреаты.

Укучыларыбызны җиңүләре белән котлыйбыз! Киләчәктә дә иҗади уңышлар телибез!