Саба районы Шекше авылында гражданнарны күчмә кабул итү булды

2019 елның 3 сентябре, сишәмбе

Арча территориаль органы хезмәткәрләре кулланучылар хокукларын яклауга кагылышлы мәсьәләләр даими яктыртылып тора һәм гражданнарны күчмә кабул итүләр даими рәвештә үткәрелә. Чираттагы очрашу 2019 нчы елның 9 нчы августында Саба муниципаль районы Шекше авылында узды. Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Б. и. Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контроль – инспекция бүлеге консультанты А. и. Хәлилов гражданнарны кабул итте.

Кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләрендә төп юнәлеш-муниципаль берәмлек территориясендә кулланучылар тарафыннан үзләренең законлы хокукларын тормышка ашыру өчен уңайлы шартлар тудыру, шулай ук аларның үтәлешен тәэмин итү. Кулланучылар базарында хокук бозуларга каршы көрәшнең иң нәтиҗәле алымы булып хокук бозуларны кисәтү һәм кисәтү тора.

Кабул итү барышында гражданнарга «кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы нигезендә үз хокукларын тормышка ашыру тәртибе, шул исәптән РФ Хөкүмәтенең 19.01.1998 ел, №55 карары белән расланган Товарларның аерым төрләрен сату кагыйдәләре аңлатылды. Территориаль орган практикасыннан мисаллар китерелде.