Татарстан Росреестыры планнарны дөреслеккә тикшерә

2019 елның 16 апреле, сишәмбе

2019 елда Татарстан Республикасы буенча Росреестр Идарәсе күчемсез милек объектларын кадастр исәбенә кую өчен кадастр инженерларыннан кергән межалау планнарын тикшерү өлешендә дәүләт регистраторлары һәм дәүләт геодезия күзәтчелеген гамәлгә ашыручы вазыйфаи затлар арасында хезмәттәшлек итә.

Эш шулай итеп төзелгән: регистраторда шик уята торган барлык ызанлау планнары дәүләт җир күзәтчелеге, Идарәнең геодезия һәм картография бүлегенә җибәрелә, анда белгечләр кулланылучы геодезия нигезендә кулланыла торган мәгълүматларның дөреслеген, шул исәптән дәүләт геодезия челтәрләре пунктлары яки терәкара челтәрләрнең координаталарын билгеләү таләпләре һәм методларына карата таләпләрне үтәү, җир кишәрлеге чикләрен, бина контурын билгеләү төгәллегенә һәм координат нокталары, җир кишәрлегендә төзелеп бетмәгән корылмалар яки объект.

Үткәрелә торган эш мәгълүматлар туры килмәвен ачыклап кына калмыйча, документлар әзерләгән кадастр инженеры эшен дә контрольдә тотарга мөмкинлек бирә.

Шулай итеп, контроль-күзәтчелек чараларын гамәлгә ашыру нәтиҗәләре буенча 2019 елның 1 кварталында ук. Битләр: < < 51 52 53 54 55 56 57 58 59 (60) >

Белешмә: 2010 елда регорганизация белән бәйле рәвештә. яңа төзелгән ведомствога (Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсе) геодезия һәм картография Кама төбәк идарәсе (Кама УГК) кушылды. Хәзерге вакытта дәүләт геодезия күзәтчелеген гамәлгә ашыру буенча барлык функцияләрне Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсенең Дәүләт җир күзәтчелеге, геодезия һәм картография бүлеге башкара. Тулы мәгълүмат белән Идарәнең рәсми сайтында танышырга мөмкин rosreestr.tatarstan.ru идарә турында " бүлегендә.