Татарстан Росреестры җитәкчесе гражданнарны кабул итте

2019 елның 28 ноябре, пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе җитәкчесе Азат Җаббаров Россия Президентының Татарстан Республикасындагы кабул итү бүлмәсендә гражданнарны шәхсән кабул итте. Кабул итүгә барлыгы җиде граждан мөрәҗәгать итте. РФ Президентының Татарстан Республикасындагы кабул итү бүлмәсенә мөрәҗәгать иткән барлык мөрәҗәгать итүчеләргә теге яки бу проблемалы ситуацияне хәл итүгә юнәлдерелгән практик тәкъдимнәр бирелде. Җентекләп өйрәнүне таләп иткән сорауларның бер өлеше җитәкче тарафыннан контрольгә алынды, ә гражданнар кабат кабул итүгә чакырылган иде.

Россия Президентының Татарстан Республикасындагы кабул итү бүлмәсендә гражданнарны кабул итү чираттагы тапкыр республика халкы өчен бу ведомство җитәкчелеге белән өстәмә элемтә каналы гына түгел, ә Күчемсез милекне рәсмиләштерү белән бәйле мәсьәләләрне оператив хәл итү мөмкинлеге дә икәнлеген раслады.

Өстәмә рәвештә шуны хәбәр итәбез, теләгән һәр кеше тәүлекнең теләсә кайсы вакытында бушлай номер буенча ведомство колл-үзәгенә мөрәҗәгать итә ала 8 800 -100 -34-34. Моннан тыш, Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсендә шәхси кабул итү, күчмә консультацияләр, «кайнар телефон линияләре» белән беррәттән, атна саен гражданнарны кабул итү үткәрелә. Шулай итеп, Казанда 7 нче подъездда (ур. Авангард урамы, 74) сишәмбе көнне 8 дән 12 гә кадәр арест салу һәм төшерү, шулай ук юридик затларның күчемсез милеген һәм өлешләп катнашу килешүләрен дәүләт теркәвенә алу мәсьәләләре буенча гражданнарга консультация үткәрелә. Моннан тыш, шул ук подъездда бизнес-бергәлек вәкилләре өчен махсус консультацияләр тәрәзәсе эшли. Пәнҗешәмбе көнне 8 дән 12 гә кадәр электрон рәвештә күчемсез милекне дәүләт теркәве, кадастр исәбенә алу, физик затларның күчемсез милеген дәүләт теркәвенә алу, алыш-бирешләрне дәүләт теркәвенә алу һәм физик затларның хокукларын күчерү мәсьәләләре буенча мөрәҗәгать итүчеләр кабул ителә. Шунда ук кадастр инженерлары өчен консультация тәрәзәсе дә эшли.

Шулай ук Татарстан Росреестры гражданнарны Интернет аша видео-кабул итү хезмәтеннән файдаланырга тәкъдим итә. Видео-кабул итүгә гаризаны ничек бирергә кирәклеге турында тулырак мәгълүмат белән Росреестрның Татарстан Республикасы буенча Идарәсенең рәсми сайтында танышырга мөмкин.