Саба районы Иштуган авылында гражданнарны кабул итү

2019 елның 9 июле, сишәмбе

Көн саен кешеләр күп кенә товарлар һәм хезмәтләр белән очраша, Әмма отнюдь барысы да беләләр, ничек дөрес һәм, иң мөһиме, законлы рәвештә якларга үз кулланучылар мәнфәгатьләрен.

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы гражданинга сыйфатсыз товар бирүне төшереп калдыру, ә аны сатып алганда тотылган акчаларны алыштыру яки кире кайтару мөмкинлегенә даими рәвештә профилактик чаралар үткәрә.

Шулай итеп, 2019 елның 4 июлендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы Саба муниципаль районы Иштуган поселогында яшәүчеләр өчен Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы начальнигы Б. И. Кадыйров һәм Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы контрольлек – инспекция бүлеге консультанты А. И. Хәлилов әлеге җирлек хезмәткәрләре өчен күчмә кабул итү һәм семинар-уку үткәрде.

Кабул итү барышында гражданнарга «кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законы нигезендә үз хокукларын гамәлгә ашыру тәртибе, шул исәптән Товарларның аерым төрләрен сату кагыйдәләре аңлатылды. Территориаль орган практикасыннан мисаллар китерелде.