апрель, 2018 ел

Пасха — христианнарнын иң зур һәм якты дини бәйрәме.

«Хөснулла һәм Аллаһияр Валиуллинар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе» нең 1 нче сыйныф укучылары арасында «Лучшее исполнение фортепианных пьес» конкурсы узды

Бүген, 7 апрель көнне Байлар Сабасы  чаңгы трассасында сезон ябылуга багышланган чаңгы ярышлары узды. Ачылу  тантанасын Саба районы Башлыгы урынбасары Р. Р. Закирҗанов уздырды. Спортчылар шәхси ярышларда һәм эстафетада көч сынашты.

8 апрель конне Россия хэрби комиссариатлары хезмэткэрлэре узлэренен хонэри бэйрэмнэрен билгелэп утэлэр. Тэбриклибез!

2018 елның 7 апрельендә Казан шәһәренең Агросәнәгать паркында Саба муниципаль районының авыл хуҗалыгы продукциясе җитештерүчеләре катнашында ярминкә бара.

Авыл хуҗалыгы һәм азык төлек идәрәсе.

Агросәнәгать комплексы хезмәткәрләренең һөнәри берлегенең район комитеты.

Бүген,  ягъни 6 апрель көнне ҖЧ "Игенче" оешмасының барлык төр автотранспортына,техник контроль базасында  техник карау үткәрелде.

Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе