гыйнвар, 2018 ел
чәршәмбе

“Шоколад” балалар бакчасы балалары район күләмендә оештырылган өстәл теннисы беренчелеге ярышында катнаштылар

7 нче гыйнвар көнне Тат.Икшермә авылы клубында балалар һәм олылар арасында шашка-шахмат ярышы узды. Әлеге бәйге  ел саен авылдашыбыз Фархуллин Ф.Ф. истәлегенэ оештырыла. Әлеге бәйгедә балалар һәм олылар бик теләп катнаштылар.Фархуллин Ф.Ф.ның туганныры һәм якыннары барлык катнашучыларга истәлекле бүләкләр тапшырдылар.- Иске Икшермә авыл җирлеге.

5 январь көнне Олы Шыңар авыл җирлегендә Оренбург өлкәсенең Татар Каргалысы авылында яшәүче милләттәшләребездән торган делегация булып китте. Олы Шыңар авыл җирлеге.

Сатыш авыл җирлеге Аккүл Бигәнәй авылында урнашкан ИП "Хасанова Р.Ш." кибете сәүдә залын көнкүреш һәм автозапчасти товарлары белән киңәйте.

Сатыш авыл җирлеге

5 январь көнне , Түбән Симет авылында яшәүче Әхмиева Рәшидә Мәлик кызына 90 яшь  тулды. Югары Симет авыл җирлеге.

Арташ яшьләре сәламәт тормыш алып баралар.  Арташ авыл җирлеге эшче яшьләре район күләмендә үткәрелүче спорт чараларында актив катнашалар. Җирлегебезнең хоккей командасы хоккей сезоны ачылышына багышланган турнирда, Саба районы чемпионатында, Галимов Миннахмат Мидехатович истәлегенә үткәрелгән турнирда катнаштылар.