Чествование передовиков сельского хозяйства на районном слете

28 августа 2017 г., понедельник

2016  елда  район хуҗалыклары арасында игенчелек һәм терлекчелек продукциясе җитештерү һәм сату буенча югары күрсәткечләргә ирешкән хуҗалыкларны, авыл хуҗалыгына хезмәт күрсәтүче, авыл хуҗалыгы продуктларын эшкәртүче, төзелеш, газ, юл төзү һәм ремонтлау оешмалары  җитәкчеләре

Игенчелек  һәм терлекчелек буенча:

Мөхәммәтшин Зөфәр Зиннәт улы җитәкләгән “Мөхәммәтшин” фермер хуҗалыгына  беренче  урын  бирелде  һәм   I дәрәҗәдәге Диплом тапшырылды.

Дәүлиев  Зиннур  Дәүләтнур  улы  җитәкләгән  җаваплылыгы  чикләнгән  “Саба”  җәмгыятенә  икенче  урын  бирелә  һәм II дәрәҗәдәге  Диплом  тапшырылды.

Талипов Марсель Хәким улы  җитәкләгән    җаваплылыгы чикләнгән “Симет” җәмгыятенә  өченче урын һәм   III  дәрәҗәдәге Диплом тапшырыла.

Район авыл хуҗалыгына хезмәт күрсәтүче предприятиеләр

Нигъмәтҗанов  Фәрит  Әлфәт  улы  җитәкләгән  җаваплылыгы  чикләнгән  “Сабагро”  җәмгыятенә  беренче урын бирелде һәм коллектив беренче дәрәҗәдәге Диплом белән бүләкләнде.

Вәлиев Фәнис Тәбрис улы җитәкләгән “Шәмәрдән ашлык кабул итү предприятиесе” ачык акционерлык җәмгыятенә икенче урын бирелде һәм коллектив икенче дәрәҗәдәге Диплом белән бүләкләнде.

Тракторларда, автомашиналарда, терлекчелектә югары нәтиҗәләргә ирешкән “Үз һөнәренең остасы” исеменә лаек булган алдынгылар. Аларны Саба  муниципаль  районы  башлыгы  Рәис  Нургали  улы  Минниханов һәм  район авыл хуҗалыгы һәм азык – төлек идарәсе  начальнигы Гафур Шәйхулла улы Хасаншин бњлђклђде.

Файзетдинова  Фидәния  Нургали  кызы – “Саба”  җәмгыяте  Кибәче  бригадасы  савымчысы.

Хәсәнова  Илсөяр   Гафурбай  кызы – “Саба”  җәмгыяте  Сатыш  бүлекчәсе  савымчысы.

Фәләхова  Гөлгенә  Хатыйп кызы – “Нырты”  җәмгыяте  савымчысы.

Нәҗметдинова  Рузалия  Гуссам  кызы – Мөхәммәтшин  фермер  хуҗалыгы  савымчысы.

Кәримуллин  Илнур  Маннур  улы – “Нырты”  җәмгыяте  савымчысы.

Хуҗина  Гөлнара  Әскәдулла  кызы – “Симет”  җәмгыяте   ит  җитештерүчесе

Нәбиуллина  Рәзимә  Васил  кызы – “Шытсу”  җәмгыяте ит  җитештерүчесе.

Рамазанова  Гөлйөзем  Мәхмүт  кызы – “Игенче” җәмгыяте  ит  җитештерүчесе.

Шәрипов  Айдар  Мәкъсут  улы  “Саба” җәмгыяте Мичән  бүлекчәсе  ит  җитештерүчесе.

Кадыров  Рамил  Рамазан  улы – “Туган Як”  җәмгыяте  механизаторы.

Рафиков  Наил Нуретдин  улы – “Юлбат”  җәмгыяте Килдебәк  бригадасы  механизаторы.

Газизов  Хәмит  Барый  улы – “Саба”  җәмгыяте  Яалаштау  бригадасы  механизаторы.

Гомәров  Газинур  Сабит  улы – “Шытсу”  җәмгыяте  механизаторы.

Габдрахманов  Хәмит  Кәримулла  улы – “Саба”  җәмгыяте  Сатыш  бүлекчәсе  механизаторы.

Шәйдуллин  Рафис  Мөбәрәкҗан  улы – “Нырты”   җәмгыяте  механизаторы.

Нәҗметдинов  Ризван   Госам  улы – Мөхәммәтшин  фермер  хуҗалыгы  механизаторы.

Миннебаев  Рамил  Раиф  улы – “Саба”  җәмгыяте механизаторы.

Хаҗиев  Илгиз  Шамил  улы – “Саба”  җәмгыяте  механизаторы.

Нигъматуллин  Зөлфәт  Зөфәр  улы – “Саба”  җәмгыяте механизаторы.

Сөнгәтов  Рөстәм  Рафис  улы – “Игенче”  җәмгыяте  шофёры.

Миннегалиев  Равил  Мәүлетгали  улы – “Саба”  җәмгыяте  Сатыш  бүлекчәсе  шофёры.

Мөхәрләмов  Инсаф  Илсур  улы – “Нырты”  җәмгыяте  баш  агрономы.

Әскәров  Ильяс Энгелис улы – “Игенче”  җәмгыяте  баш  инженеры.

Михайлов Юрий  Николаевич – Мөхәммәтшин  фермер  хуҗалыгы  ветеринария  табибы.

Гимадиева  Мөршидә  Тимершаех  кызы – “Шытсу”  җәмгыяте  ветеринария  табибы.

Юнысов  Айрат  Азат  улы – “Саба”  җәмгыяте Сатыш  бүлекчәсе  ясалма  орлыкландыру  технологы.

Гилемханова  Фәния Әхмәтзәки  кызы – “Туган Як”  җәмгыяте  баш  бухгалтеры.

Кашапов  Роберт  Нәҗип  улы – “Саба”  җәмгыяте  баш  бухгалтеры.

Нургалиев Булат Миннәхмәт улы – “ТАТМИТ Агро” җәмгыяте осеменаторы.

Сибгатуллин  Ирек Миннебай улы – “Лукоз Саба” җәмгыяте ветеринария табибы

Управление сельского хозяйства