сишәмбе

Бәйрәм ялларында Казан шәһәрендә уздырылган йөгерү марафонында Финанс - бюджет палатасының баш белгече Эльмира Валеева да катнашты. Марафонның быел юбилей датасы, 10нчы тапкыр үткәрелә. Йөгерешчеләр 10 км. дистанцияны үттеләр.  Минем өчен спорт ул - сәламәтлек, рәхәт физик һәм рухи халәт, ди Эльмира Валеева.

дүшәмбе

Хатын - кыз командалары арасында барган волейбол уеннары тәмамланды. Финанс-бюджет палатасы кызлары, көндәшләреннән беразга гына калышып, 4 урын яуладылар.

Бүген коллективта Үзәкләштерелгән бухгалтерия белгече Артур Шәяхмәтовны 45 яшьлек бәйрәме белән тәбрик иттеләр. Финанс-бюджет палатасы рәисе Ш.Ә.Сөнгатов туган көн иясен котлап, Саба муниципаль районы Башлыгының Мактау грамотасын тапшырды.

шимбә

Әлеге күркәм һәм олы эшкә  Финанс – бюджет палатасы да бик теләп кушылды. Батырларның мәңгелек данын саклау йөзеннән аллеяда агачлар утыртылды. Киләчәктә әлеге агачлар үсеп, киләчәк буын Бөек җиңү көнен истә тотып, тыныч тормышка хозурланып яшәрлек булсын иде.

җомга

Финанс-бюджет палатасы коллективы Бөек Җиңү көненә багышланган парадта актив катнашты. Һәркемдә бары бер теләк - ил-көннәребез тыныч, күгебез һәрчак аяз булсын!

чәршәмбе

Нарды уеннары буенча Казанда үткән Бөтенроссия ярышларында Үзәкләштерелгән бухгалтерия хезмәткәре Сиринә Мөхәмәтова да катнашты һәм 2 урын яулап, җиңүгә иреште.

сишәмбе

Үзәкләштерелгән бухгалтерия бүлекләре тарафыннан квартал отчетлары эшләнде һәм тапшырылды. Дебиторлык, кредиторлык бурычлары һәм учреждение йөкләмәләре турында хисаплар буенча зур эш башкарылды. Шулай ук учреждениенең калган акчалар хисабы турындагы мәгълүматлар буенча да отчетлар вакытында тапшырылды. Квартал хисапларыннан соң ук айлык хисаплар көтеп тора. Яллардан соң хисап бирүгә әзерлек һәм җаваплы эш көннәре дәвам итәчәк.

җомга

Волейбол буенча хатын-кызлар арасында район Чемпионаты дәвам итә. Финанс – бюджет палатасын 2 команда тәкъдим итте. ФБП -1 командасы алга таба да уеннарны дәвам итә. Кызларыбызга җиңүләр, оптимистик рух теләп калабыз.

чәршәмбе

23 апрель көнне Саба муниципаль районы Советы утырышы (сессиясе) узды. Утырыш эшендә Саба муниципаль районы башлыгы Р.Н.Миңнеханов, район Советы депутатлары, муниципаль район Советы, Саба муниципаль районы башкарма комитеты әгъзалары, районның оешма - предприятие җитәкчеләре катнашты. Көн тәртибендәге беренче мәсьәлә буенча Финанс-бюджет палатасы рәисе Ш.А.Сөнгатовның Саба муниципаль районының 2023 елгы район бюджетының үтәлеше  турындагы чыгышы тыңланды.

дүшәмбе

Бәйрәмнәр алдыннан Финанс-бюджет палатасы хезмәткәрләре өмәгә чыктылар. Өмә барышында зур эшләр башкарылды: оешма тирәсендәге территория чүп-чардан, яфраклардан, корыган үләннән чистартылды, куаклар киселде, чүп-чар җыелды, Сабинка елгасы ярының бер өлеше җыештырылды. Яхшы кәеф һәм уртак хезмәт  коллективны тагын да берләштерде. Барысы да үз эшләренең нәтиҗәләреннән канәгать калды.