ноябрь, 2017 ел
чәршәмбе

15  нче ноябрьда Балалар иҗат үзәгендә традицион булган “Кыюлар! Җитезләр! Көчлеләр! - 2017” спорт- интеллектуаль бәйгесе үткәрелде. Уенда 22 мәктәптәпнең 12 җыелма командасы көч сынашты. Уен 10 төрдәге төрле станцияләргә бүленеп уздырылды. Һәр команда үзенә тапшырылган бәяләү кәгазьләренә баллар җыйды.

15 нче ноябрь көнне Тимершык урта мәктәбендә “Ел укытучысы-2018” Республика конкурсының муниципаль этабы  “Өстәмә белем бирү укытучысы” номинациясе буенча узды. Бу көнге бәйгедә хореография юнәлешендә Килдебәк урта мәктәбеннән Нигматзянова Д.И., Саба гимназиясеннән Гаррапова Г.Х.,  Юлбат төп мәктәбеннән Давлетшина А.Ф. ачык дәрес күрсәттеләр. Һәр укытучы үз өлкәсендә уңышлы чыгыш ясады.

Соңгы елларда республикабызда автотранспорт саны,юлларда машина хәрәкәте көннән-көн арта бара.