2021 елның 13 октябре, чәршәмбе

Бөтенроссия халык санын алу 2021 елның 15 октябреннән 14 ноябренә кадәр үткәрелә:

- 15 октябрьдән 8 ноябрьгә кадәр 2021 елның «халык санын алуда катнашу» хезмәте «дәүләт һәм муниципаль хезмәтләрнең (функцияләрнең) бердәм порталында булачак.

Халык санын алу кәгазьләрен үзләре һәм үз хуҗалыгының барлык әгъзаларына, шул исәптән мобиль кушымтага мөстәкыйль рәвештә тутыру мөмкинлеге барлыкка киләчәк.

Шулай ук халык санын алу тәмамланганнан соң, барлык йорт хуҗалыкларына QR-код формалаштырылачак.

Исәпкә алу бүлегендә катнашуны раслау өчен исәпкә алучыга исәпкә алуда катнашуны раслау кодларын яки QR-кодны күрсәтергә кирәк.

- 15 октябрьдән 14 ноябрьгә кадәр 2021 стационар исәпкә алу участоклары эшләячәк, анда исәпкә алуда катнашу яки дәүләт хезмәтләре порталында исәпкә алу узуны раслау өчен үз өендә исәпкә алучы белән очрашырга теләге булмаган һәр кеше килергә мөмкин.

- 18 октябрьдән 14 ноябрьгә кадәр 2021 исәпкә алучылар үз участокларының торак урыннарын йөреп чыгачак, дәүләт хезмәтләре порталында Халык санын алу узмаганнарны, шулай ук интернет-исәпкә алуны раслау кодларын чагыштырачак.

Стационар исәпкә алу участокларының адреслары.

Саба муниципаль районының Байлар Сабасы ш. т. б., Саба шәһәр җирлеге, Мәктәп ур., 31а йорт, 1 кат, белгечләр бүлмәсе

- Байлар Сабасы ш. т. б., «дәүләт һәм муниципаль хезмәтләр күрсәтү буенча күпфункцияле үзәк» муниципаль бюджет учреждениесе, Саба муниципаль районы Тынычлык ур., 22 йорт, 1 кат, регистратура

- Байлар Сабасы ш. т.б., Саба муниципаль районы Башкарма комитеты. Г. Закирова, 52 йорт, 1 кат, каб.114

Саба муниципаль районы Иске Икшермә авыл җирлеге, Иске Икшермә авыл җирлеге, Пушкин ур., 3а