апрель, 2024 ел

13 апрельдә Байлар Сабасында "Әйдә ШаяРТ" КВН Татар лигасының район этабы узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

12 апрель көнне Шәмәрдән мәдәният йортында Россия Федерациясендә гаилә елына багышланган «Буыннар тарихы-гаилә ядкаре» район фестивале узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

13 апрельдә Шәмәрдән авылында авыл хуҗалыгы ярминкәсе узды.

җомга

2024 елның 4 апрелендә, "Яшьлек" яшьләр үзәге каршында эшләп килүче “Яшь әниләр” клубы активистларының, Россия Президенты Владимир Путин тарафыннан игълан ителгән Гаилә елына багышланган тематик очрашуы булып узды.

Шəмəрдəн лицееның 8 нче Б сыйныфы укучысы - Хаҗиев Самат - Казан федераль университеты оештырган XV Халыкара "Төрки лингвокультурология: проблемалар һəм перспективалар" фəнни- практик конференциясендə катнашты.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

Шәмәрдән авыл җирлегендә язгы ташкынга әзерлек максатларында су үткәрү торбаларын чистарту, канауларны ачу эшләре дәвам итә.

апрель, 2024 ел

Хатын-кызлар арасында волейбол уеннары.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

3 апрельдә Шәмәрдән авылында Азин урамы, 1 йорт адресы буенча урнашкан күпфатирлы йортта яшәүчеләр белән киңәшмә узды.

сишәмбе

2024 елның 30 мартында 1 апрелендә Городец шәһәрендә Гер спорты буенча "Городецкая весна" ачык турниры узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

2024 елның 31 мартында Вахит авылында Нәсих Нотфулла улы Рәхимуллин истәлегенә волейбол буенча ачык турнир узды.