июль, 2018 ел
пәнҗешәмбе

4 - 9 июль көннәрендә Биләр тарихи-археологик музей-тыюлыгында яшьләрнең “Сәләт” Халыкара белем бирү форумы узачак.

5 июль көнне «СХП Нырты» җәмгыятенең Арташ бригадасында район башлыгы Рәис Нургалиевич Минниханов һәм авыл хуҗалыгы идарэсе башлыгы Гафур Хасаншин җитәкчелегендә, терлекчелек тармагының ярты ел нәтиҗәләре буенча семинар-киңәшмә үтте.

Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе

Терлекчелек бүлеге.

Су кертү буенча төзелеш дәвам итә.

8 июль – Рәсәйдә Гаилә, мәхәббәт һәм тугрылык көне буларак билгеләп үтелә. Ныклы, сәламәт гаилә - бәхетнең нигезе.

Мичән авыл җирлегендә көндәлек тирә-якны төзекләндерү, хезмәт күрсәтү, төрле чараларда катнашу буенча максатчан эш алып барыла.

Татарстан Республикасының Саба һәм Теләче районнары буенча Пенсия фонды идарәсе.

«Балкыш» тернәкләндерү бүлекчәсендә хезмәт инструкторы Зөлфирә Ахмәтова тарафыннан «Җитез куллар» программасы нигезендә «Кәгазьдән кәрзин үрү“ исеме  астында дәресләр үткәрелде.

Кичә 4 июль көнне Байлар Сабасының "Олимп" стадионында футбол буенча Саба районының 2018 елгы чемпионатының чираттагы уеннары узды.

Эзмә урта мәктәбендә чыгарылыш кичәсе.

Явлаштау авыл җирлеге административ бинасында капиталь  ремонт бара. 1989 елда тозелгән бу бинада ремонт эшләре беркайчан үткәрелмәде.    Шунысы куанычлы, ремонт барышында инвалидлар коляска белән кереп йорү очен  барлык шартлар булдырыла.

Явлаштау авыл җирлеге