июль, 2018 ел

Эзмә “Саф чишмэ” балалар бакчасында да бу бәйрәм ел саен зурлап уздырыла.

Иске Икшермә авылындагы “Кояшкай” балалар бакчасында ремонт эшләре бара. Төзүчеләр эчке һәм тышкы ремонт эшләрен вакытында башкаралар. Әлеге садикка балалар быел йори башларлар дип көтелә.

«Симет» җәмгыятендә сенаж әзерләү дәвам итә. Бугенгесе көнгә 1950 тонн сенаж әзерләнгән.

Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе.

Лесхоз картлар һәм инвалидлар йортында яшэүче эби-бабайлар Байлар Сабасында "Сабантуй" стендлы ату һәм спортинг комплексында булдылар. Яшәүчеләр арасында гомер буе атлар җитештергэн әгъзаларда бар. Аларның йорәкләрендә тик җылы хисләр генә калды.

Лесхоз картлар һәм инвалидлар йорты

30 нчы июнь көнне Саба районында "Яшьләр көне" үткәрелде. Бу чарада Сатыш авыл җирлеге актив катнашты. Сатыш авыл җирлеге командасы йөгерү- эстафета буенча 2 урын алды.

Сатыш авыл җирлеге

Авыл кешесе  өчен июль ае кышка малларга азык туплау ае. Югары Симет авыл җирлеге.

Игътибар!

Саба үзәк район хастаханәсе җирлегендә урта медицина персоналы өчен «Иртә яшьтәге баланың туклануы һәм үсеше» дигән Республика семинары узды. Укыту балаларга медицина ярдәмен күрсәтүнең сыйфатын яхшырту һәм сәламәт бала кабинетларының шәфкать туташлары, участок шәфкать туташлары һәм фельдшерлар өчен урта медицина персоналының һөнәри дәрәҗәсен күтәрү максаты белән оештырылды. Балалар республика клиник хастаханәсенең һәм Казан ДМУ сырхауханә педиатриясе курсы белән госпитальле педиатрия кафедрасының белгечләре докладлар белән чыгыш ясадылар. Семинарның катнашучылары имезеп үстерү проблемалары, балалар яшәүләренең беренче өч еллыгында тукланулары, җитлекми туган балалар үсешенең үзенчәлекләре һәм балаларның вакцинапрофилактикасы турында фикер алыштылар.

ГАУЗ «Сабинская ЦРБ» администрациясе хәбәр итө: поликлиникада ремонт бару сәбтле болалар   консультациясе стационарның гинекология булегенә кучерелә,  керү урамнаң пищеблок яныннан.

Кичә 3 июль көнне Байлар Сабасының "Олимп" стадионында футбол буенча Саба районының 2018 елгы чемпионатының чираттагы уеннары узды.