июль, 2018 ел
дүшәмбе

30 июнь – 1 июль көнне 2018 елны  Яр Чаллы шәһәрендә Мэр Кубогына картинг буенча Республика ярышлары узды.

Байлар  Сабасының «Торнадо»  командасы  әлеге ярышларда бик уңышлы чыгыш ясады.

Байлар Сабасында урамнарны матурлау, үскән үләннәрне чабу эше дәвам итә. Саба шәһәр җирлеге.

1 июль конне Арташ авыл җирлегендә  "Без балачак иленнән" дип исемләнгән бәйрәм үткәрелде.

“Сәләт-Саба” аланы сменасы ачылу тантанасы булды.

«Саба» җәмгыятенең Тимершык бригадасында чиста пар җиренә фосфор оны кертү дәвам итә. Бу эшне “Сабыагрохим” җәмгыятеннән Шакиров Ильшат белән Галиев Ирек башкара.

Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе.

Авыл хуҗалыгы өлкәсендә грант откан фермерларга сертификатлар тапшыру тантанасы булып узды. Юлбат авыл җирлегеннән сертификат Фатхриев Ильнур Габдрахман улына тапшырылды. Юлбат авыл җирлеге.

2018 елның 1 маеннан минималь хезмәт хакы күләме - 11 163 сум тәшкил итә.

Татарстан республикасы хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы хәбәр итә, «Халык контроле» дәүләт мәгълүмат системасында «Соры хезмәт базары» юнәлеше буенча (конвертлы түләү системасы, эш бирүче хезмәткәрләре белән хезмәт килешүләре төземичә хезмәт эшчәнлеген алып бару) гражданнар мөрәҗәгать итә ала.

28-30нчы июнь көннәрендә Ульяновск өлкәсенең Иске Кулаткы районында “Түгәрәк уен” Бөтенроссия татар фольклоры фестивале үтте.

30 июнь көнне Саба районы фермерлары Арчада Татарстан Республикасы фермерлары Спартакиадасында катнашты.