май, 2018 ел
пәнҗешәмбе

2 нче май бәйрәм көннәрендә Т.Утар авылыда Саба балалар сәнгать мәктәбенең Шәмәрдән филиалы укучылары һәм укытучылары ярдәме белән "Язлар назлый җырлы күңелне" дип исемләнгән бәйрәм кичәсе үтте.

Чисталык ике айлыгы нигезендә Мичән авыл җирлегендә барлык оешмаларда, хуҗалыкларда, урамнарда һәм зиратларда өмәләр  үткәрү, агачлар утырту дәвам итә.

Саба районы кырларында 30 апрель көнне язгы-кыр эшләрен башлап җибәрделәр. Беренчеләрдән булып ООО “Саба” җәмгыятенең Сатыш, Мичән бригадалары, «Туган Як» хуҗалыклары  эш башлады. 1 май көнне аларга «Урта Саба», «Мартен Агрофирмасы», «СХП Юлбат», Килдебяк бригадасы,  ООО «Саба»ның Кибяче бригадалары кушылды. Күпьеллык үләннәрне минераль ашламалар белән тукландыру һәм аларны тырмалау эшләре бара.

Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе.

Татарстан Республикасы  КВН Чемпионатының "Төньяк Лигасының" Ачылыш Кубогы

МБГУ “Курсабаш төп гомумбелем бирү мәктәбе”ндә экологик икеайлык кысаларында 5-9 сыйныф укучылар өмәгә чыктылар

Шәмәрдәндә урнашкан гомуми мунчада ремонт эшләре башланып китте.

2018нче елның 28нче апрелендә Саба районы “Балкыш” тернәкләндерү бүлекчәсендә шәфкать туташы  Венера Сәгыйтова тарафыннан иммун системасын ныгыту атнасы кысаларында “Гепатит Б” һәм “Грипп” авыруларына каршы торучанлык чаралары турында лекция укылды.

ҖЧҖ "Саба сөт комбинаты" хезмэткэрлэре 29.04.2018 конне омэ уткэрделэр, барлык территориялэрен чуптэн жыештырдылар.

«Игенче җәмгыятендә 1 квартал йомгаклары буенча авыл хуҗалыгы идарәсе начальнигы Г.Ш. Хасаншин, хуҗалык бухгалтерлары, экономистлары зооветбелгечләр катнашында җыелыш булып узды.

Авыл хуҗалыгы һәм азык төлек идәрәсе.

Эзмә  «Саф чишмә» балалар бакчасының  «Елмаю балкысын йөзләрдә» дип исемләнгән иҗат концерты.