Вебинар : "Биржа мәйданчыгында эшләү практикасы. Республика Маркетинг Үзәгенең Максатлары»

2020 елның 20 феврале, пәнҗешәмбе

«Татарстан Республикасы Дәүләт заказы агентлыгы» АҖ Икътисад министрлыгы вәкилләре белән берлектә атна саен (пәнҗешәмбе көнне 15 сәгать 30 минутта) «Биржа мәйданчыгы» агрегаторында эшләү һәм Татарстан Республикасы РМЦ ресурсларын куллану буенча вебинарлар үткәрә. Вебинарларда һәр теләгән кеше катнаша ала. Вебинарлардагы тыңлаучылар саны чикләнмәгән.

ТР РМҮНЕҢ төп бурычлары булып түбәндәгеләр тора:

- җирле җитештерүчеләр һәм тәэмин итүчеләр продукциясен алга этәрү;

– кече бизнес вәкилләренә-тәэмин итүчеләргә алынган табышны арттыруда ярдәм итү;

- кече бизнеска оешмалар һәм предприятиеләр ихтыяҗлары өчен товарлар белән тәэмин итү базарына керү мөмкинлеген тәэмин итү;

- сатып алучы-заказ бирүчеләрнең барлыкка килгән ихтыяҗлары турында продукция җибәрүчеләрне укыту һәм мәгълүмат бирү;

- сату базарларын киңәйтү һәм башкалар.