Стенгазета «100-летие образования Татарской АССР»

2020 елның 3 феврале, дүшәмбе

03.02.20 г. Кырбаш авыл клубында «Татарстан АССР төзелүнең 100 еллыгы»дигән стенгазета чыгардылар. Татарстан Республикасы Президентының 2019 елның 25 сентябрендәге ПУ-572 номерлы Указы нигезендә, Татарстан Автономияле Совет Социалистик Республикасы төзелүгә 100 ел тулу уңаеннан, Татарстан Республикасын торгызуның һәм үстерүнең мөһим тарихи этабына җәмәгатьчелек игътибарын җәлеп итү максатларында, 2020 ел Татарстан Республикасында Татарстан АССР төзелүнең 100 еллыгы елы дип игълан ителде.
ТАССРның йөз еллыгы – Татарстан Республикасы һәм аның күпмилләтле халкы өчен әһәмиятле чор.
Әлеге тарихи вакыйганы бәйрәм итүгә әзерлек кысаларында балалар ТАССРның 100 еллыгына багышланган стена газетасы чыгардылар.