Лесхоз интернат-йортында "WorldSkills"

2019 елның 28 августы, чәршәмбе

Татарстан Республикасы башкаласы «WorldSkills» стандартлары буенча һөнәри осталык буенча 45 нче дөнья чемпионатын кабул итте.

Безнең интернат та бу истәлекле чараларда читтә калмады. Лесхоз картлар һәм инвалидлар өчен интернат-йортында Германия делегациясе булып китте: Йенс Фрисс - Алманиянең «Pflege Qualitat» җәмгыяте президенты, Эрик Уманн - президент урынбасары, Софиа Варнеке - Совет әгъзасы, Кристофер Пиниц – Совет әгъзасы, Детлеф Швухов – фотограф.

Шулай ук бу чарада катнаштылар:Татарстан Республикасының хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министры урынбасары – Абдреева Ю. И., ТР Саба муниципаль районы башлыгы, Саба муниципаль районы Советы рәисе – Минниханов Р. Н., Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары - Саба муниципаль районы Башкарма комитеты Аппараты Җитәкчесе – Каримов М. Р., социаль яклау бүлеге җитәкчесе Хузин М. М.