Бәйрәм белән! Студентлар көне белән!

2018 елның 17 ноябре, шимбә

Кадерле дуслар!

Сезне студентлар бәйрәме белән чын күңелдән котлыйбыз!

Студент еллары-тормышта иң яхшы чор, яшьлек һәм хыял вакыты. Нәкъ менә шул вакытта чын һәм тугры дуслар каршы ала, булачак шәхси һәм һөнәри уңышларга нигез салына.

Хәзер сезнең төп максат-белем алу һәм яхшы белгечләр генә түгел, ә лаеклы кешеләр булу. Моңа югары уку йортының, көллиятнең, районных һәм шәһәрнең җәмәгать тормышында актив катнашу да ярдәм итә.

Шәхси инициативаларыгызны күбрәк күрсәтегез, район чараларында, спорт ярышларында, район һәм республика конкурсларында катнашыгыз. Үзегез турында белдерегез, яшьләрнең талантлы, амбициоз булуын һәм республика күләмендәге бурычларны үтәргә сәләтле булуын эшегездә исбатлагыз.

Кадерле дуслар! Студентлар мактаулы исемен зур горурлык белән йөртегез, остазларыгызның белемнәрен һәм тәҗрибәсен аңлагыз, беренче сыйныф белгечләре, тәртипле кешеләр һәм патриотлар булыгыз. Сез һәрвакыт шуны истә тотарга тиеш: Сез-безнең таянычыбыз, киләчәгебез!

Бу бәйрәм көнендә барлык студентларга яңа уңышлар, якты тәэсирләр, ихлас мәхәббәт, дусларыгызга тугрылыклы булу, бетмәс-төкәнмәс иҗади илһам, укуда уңышлар, ныклы сәламәтлек телибез!

Студентларның менә дигән еллары гомер буена сезгә энергия һәм оптимизм бирсен!